Нова ера електронних аукціонів

З 2015 року починає функціонувати електронна система закупівель, котра  виключила з ланцюжка так звані відкати та нечесних посередників. Також метою нової системи стало –  боротьба та повне викорінення тіньового ринку деревини і в тому числі пиловника сосни, що сформувався за роки незалежності. Через рік  з’являються  спеціальні майданчики, по типу sale.ueex.com.ua, для проведення торгів. Для підключення їх до системи «ProZorro», треба дотримуватися умови авторизації та отримати відповідну акредитацію.  

Згідно законів України, у «ProZorro» можуть здійснюватися наступні публічні закупівлі:

  1. Переговорна процедура;
  2. Конкурентний діалог;
  3. Торги відкритого типу.

Чому пиловник сосни користується попитом на ринку?

Пиловник сосни – це основний матеріал, з котрого далі виготовляється інші пиломатеріали: дошка, брус, шпали, бруски і різноманітна готова продукція. Тому для виробника вигідно купити якісну сировину за помірні гроші, щоб далі створити додаткову вартість. Пиловник отримують шляхом відділення  від стовбура всього зайвого: коріння, сучки і гілля.

В Україні, найчастіше пиловник хвойних порід використовують у приватному будівництві , промисловості, для виготовлення меблів, у народних ремеслах, для виробництва предметів декору та канцтоварів.

Особливості продажу пиловника сосни на «ProZorro»

Всі данні про організатора торгів, з’являються в системі ProZorro» одразу, після завантаження лоту і реєстрації на одному з акредитованих майданчиків. Всі вони підключені до централізованої онлайн платформи  «Прозоро.Продажі». Інші майданчики також отримують інформацію про новий лот.

Треба обрати біржу і ознайомитися з умовами купівлі на https://sale.ueex.com.ua/news/lisomaterialy-krugli-kupyty-na-torgah-prozorro-prodazhi, якщо пропозиція здалася цікавою, необхідно подати заявку на участь. Заздалегідь система сповістить користувача про час початку аукціону. Все буде проходити в модулі платформи «ProZorro». Майданчик обов’язково повинен вчасно нагадувати про заплановане проведення торгів.  

Майданчик може нести серйозну відповідальність, якщо посилання на участь в аукціоні прийшла несвоєчасно. Сповіщення приходять через ботів популярних мессенджерів –  Viber, Telegram.

Поки не закінчиться останній раунд, немає інформації про учасників аукціону, а також їх точну кількість. Далі система обирає переможця, з подальшим процесом перевірки документів. Адже вся процедура повинна знаходитися в правовому полі. Якщо перевірка документів пройшла успішно, підписується договір купівлі-продажу.

Головні переваги електронних державних закупівель

Система дозволяю бути завжди в курсі актуальних аукціонів стосовно пиловника сосни. Користуючись «ProZorro» та офіційними авторизованими майданчиками, кожен клієнт отримує купу переваг:

  • високий рівень конкуренції;
  • повна та достовірна інформація стосовно об’єкту продажу;
  • зручність;
  • уніфіковані правила торгів.

А головне – всі аукціони зібрані в одному місці, що дозволяє завжди тримати руку на пульсі. Тепер кожен може купити пиловник сосни будь-якої якості, без ризиків та додаткового клопоту. А податки із кожної угоди ідуть на розвиток лісозаготівельної галузі, від чого всі виграють: громадяни так бюджет країни.